Konto bankowe na skan dowodu

Konto bankowe na skan dowodu

Konto bankowe na skan dowodu

Możliwość szybkiego założenia i aktywacji rachunku osobistego, jest dużą wygodą oraz oszczędnością zarówno czasu, jak i pieniędzy. Sprawdźmy zatem, gdzie i jak otworzyć konto bankowe na skan dowodu – bez zbędnych formalności.

Zakładanie konta osobistego bez wychodzenia z domu, bez kuriera i podpisywania papierowej umowy, stało się bardzo popularną usługą szczególnie w ostatnim czasie.

To aktualnie najbardziej bezpieczna metoda na otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR).

Konto w banku na skan dowodu

Jak założyć konto w banku na skan dowodu?

Pomimo stałego rozwoju branży fintech, nadal wiele banków nie korzysta w pełni z możliwości, jakie dają różnorakie rozwiązania technologiczne.

Za pomocą tzw. selfie + zdjęcie dowodu osobistego konto możemy otworzyć w:

Taka opcja zakładania konta i zawierania z bankiem umowy wymaga posiadania ważnego dowodu osobistego oraz telefonu z dostępem do internetu.

W niektórych bankach konto założymy bezpośrednio przez formularz – e-wniosek, natomiast w innych – za pomocą ściągniętej na urządzenie aplikacji mobilnej danego banku.

Samo otwieranie rachunku odbywa się bardzo intuicyjnie – po prostu trzeba wykonywać kolejne polecenia, pojawiające się na ekranie telefonu.

W zależności od szybkości potwierdzenia tożsamości przez bank, cała procedura może potrwać od kilku-kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Po aktywacji rachunku, będziesz już mógł zalogować się do internetowego serwisu transakcyjnego.

Stosowne informacje dot. logowania się do e-bankowości otrzymasz w wiadomości SMS lub/i na podany we wniosku adres poczty e-mail.

Konto założone online, a karta – kurierem

Jeżeli do konta osobistego zamówisz także plastikową kartę debetową, dostarczy Ci ją bezpłatnie kurier w ciągu kilku dni roboczych.

Kurier podczas wizyty (skontaktuje się w celu ustalenia jej terminu) potwierdzi Twoją tożsamość na podstawie dowodu osobistego.

Po tej standardowej procedurze wyda Ci zamówioną kartę.

Teraz pozostanie Ci już tylko aktywować kartę w serwisie online lub poprzez wykonanie pierwszej transakcji.

Warto wiedzieć, że zanim otrzymasz plastikową kartę, w niektórych bankach będziesz mógł/mogła podpiąć pod konto wirtualną kartę i płacić zbliżeniowo telefonem – bez czekania aż kurier dostarczy Ci zamówioną fizyczną kartę.

A jakie mamy jeszcze inne możliwości, aby założyć szybkie konto bankowe? Aby założyć konto bankowe przez internet od zaraz, w 100% online, możemy skorzystać z następujących metod:

  • przelew weryfikacyjny z innego banku;
  • e-dowód osobisty;
  • wideo weryfikacja (czat z pracownikiem banku);
  • konto na selfie;

W zależności od wybranej metody, nasze konto może być aktywne nawet w ciągu kilku minut. To bardzo wygodne rozwiązanie przypadnie do gustu szczególnie tym osobom, które cenią sobie swój czas i chcą móc korzystać z rachunku tak szybko, jak to tylko możliwe. 

4/5 - (1 vote)