Wypełnianie ankiet online

Wypełnianie ankiet online

Wypełnianie ankiet online

Dowiedz się, jak zarabiać poprzez wypełnianie ankiet online za pieniądze.

Finanse w życiu studenta odgrywają – jak wiadomo – bardzo ważną rolę. W zależności od indywidualnych możliwości i chęci, dorabiać można na różne sposoby – zarówno w sieci, jak i w bardziej konwencjonalny sposób.

Na pewno jednym z najbardziej popularnych sposobów na  dodatkowe pieniądze w portfelu, jest zarabianie na ankietach przez internet.

Ta bardzo prosta praca nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani dyplomów. I można ją wykonywać w zasadzie wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci.

Sprawdźmy zatem, jak zarabiać na płatnych ankietach online, gdzie szukać sprawdzonych stron, jakie są opinie o takiej pracy i jak wypłacać wynagrodzenie.

Na czym polega wypełnianie ankiet online?

Zarabianie na ankietach online polega na wypełnianiu ankiet poprzez strony, które są pośrednikiem pomiędzy firmą zlecającą badanie opinii, a respondentem/użytkownikiem panelu ankietowego.

Część wynagrodzenia, jakie otrzymuje od zleceniodawcy panel ankietowy, trafia właśnie do osób, które wypełnią daną ankietę. Wartość prowizji zależy najczęściej od długości samego badania oraz stopnia jego rozbudowania.

Firmy zlecające badania chcą jak najlepiej poznać preferencje i oczekiwania konsumentów. Dlatego też, takie ankiety są bardzo ważną częścią ich strategii marketingowych.

Odpowiednie rozeznanie rynku, pozwala im na bardzo duże oszczędności.

Praca z płatnymi ankietami – sprawdzone strony

Aby efektywnie zarabiać na takiej pracy, należy współpracować tylko z zaufanymi panelami ankietowymi. Na szczęście w sieci jest około 8 działających od lat firm, które mają setki tysięcy (a niektóre miliony) użytkowników.

Jak rozpoznać sprawdzone strony z ankietami? To serwisy, które istnieją od wielu lat, mają mnóstwo panelistów, oferują kilka metod wypłaty wynagrodzenia, posiadają pozytywne opinie oraz forum, na którym użytkownicy mogą się komunikować i dzielić wrażeniami.

Gdzie można znaleźć aktualną listę takich zaufanych paneli ankietowych? Na pewno można polecić tę stronę: https://jak-zarabiac.com/platne-ankiety/

Zarabianie na ankietach a bezpieczeństwo

Bardzo ważnym aspektem zarabiania na ankietach, jest kwestia bezpieczeństwa.

W końcu nikt nie chce, aby jego dane były np. udostępniane podmiotom trzecim, czy aby nie otrzymać wynagrodzenia za wykonaną pracę.

Aby uniknąć takich problemów, warto korzystać tylko z zaufanych, istniejących od lat stron z płatnymi ankietami.

Takie firmy mają realne siedziby, przestrzegają przepisów dot. ochrony danych osobowych i działają zgodnie z prawem międzynarodowym czy krajowym.

Jak zacząć wypełnianie ankiet online?

Aby rozpocząć zarabianie na ankietach przez internet, należy założyć bezpłatne konto w danym serwisie. W celu zmaksymalizowania swoich zysków z takiej pracy, najlepiej zapisać się do jak największej liczby sprawdzonych firm ankietowych.

Podczas wypełniania formularza rejestracyjnego, trzeba będzie podać zazwyczaj kilka podstawowych informacji: imię, nazwisko czy adres e-mail. 

Potwierdzenie rejestracji odbędzie się zazwyczaj po kliknięciu w specjalny link aktywacyjny. Można go znaleźć w wiadomości przesłanej na skrzynkę e-mail, która została podana podczas wypełniania formularza.

Po wykonaniu tej czynności, będzie można już zalogować się na swoje konto panelisty. Tam trzeba będzie uzupełnić swój profil /wypełnić ankietę profilową.

To bardzo ważny krok, ponieważ na podstawie podanych danych, firma będzie przydzielać zaproszenia do wypełniania ankiet o danej tematyce.

Opinie o zarabianiu na ankietach online

Wypełnianie ankiet za pieniądze – opinie

Opinie o zarabianiu na ankietach, które można spotkać na nie jednym forum czy blogu, są zazwyczaj bardzo różne. Od najbardziej entuzjastycznych, do skrajnie nieprzychylnych.

Aby rozsądnie spojrzeć na taką pracę i wyrobić sobie własne zdanie, najlepiej nie sugerować się żadnymi z nich.

Wypełnianie ankiet przez internet jest świetnym sposobem na zarobek bez wkładu własnego – ale tylko dodatkowy.

Jeżeli nie będziesz oczekiwać od takiej pracy, że da Ci możliwość stania się milionerem, to na pewno nie będziesz się czuć zawiedzionym.

To po prostu bardzo dobra metoda na podreperowanie studenckiego czy domowego budżetu, i tak właśnie należy ją traktować.

Płatne ankiety online – zarobki i wypłaty

Kluczową kwestią przy wypełnianiu ankiet przez internet, są oczywiście zarobki – a konkretnie ich wysokość. Ile można zarobić na ankietach online? To zależy od kilku kwestii.

Generalnie, można wyróżnić kilka stałych czynników, które w największym stopniu decydują o wielkości zarobków, są to:

 • własne zaangażowanie w wypełnianie ankiet,
 • ilość firm ankietowych, z którymi współpracujemy,
 • ilość otrzymywanych zaproszeń do ankiet,
 • pora roku (najwięcej ankiet jest przed różnego rodzaju świętami, rocznicami, itp.),
 • promowanie serwisów

Ile realnie może zarobić na ankietach początkujący? Pracując solidnie we wszystkich sprawdzonych stronach (ok. 8) można liczyć na miesięczny zarobek rzędu 200-400 zł.

Oczywiście wraz z nabywanym doświadczeniem i np. liczbą afiliantów, te kwoty mogą spokojnie przekraczać tysiąc złotych miesięcznie.

Zarobione pieniądze będziemy mogli wypłacić zazwyczaj bezpośrednio na konto bankowe, lub na jeden z popularnych, darmowych e-portfeli: PayPal lub Skrill.

Niektóre serwisy ankietowe oferują również możliwość zamiany zdobytych punktów na nagrody rzeczowe, doładowania telefonu czy bony do sklepów.

Jak efektywnie zarabiać na ankietach online?

Aby skutecznie zarabiać na ankietach internetowych, dobrze jest zastosować w praktyce kilka prostych rozwiązań i nawyków:

 • zapisz się do możliwie największej liczby sprawdzonych stron z ankietami,
 • w żadnym razie nie zapisuj się do firm, które wymagają jakichkolwiek opłat,
 • nigdy nie zakładaj więcej niż jednego konta w danym panelu ankietowym (multi konto grozi banem),
 • stwórz osobny adres e-mail, który posłuży Ci do rejestracji oraz odbierania zaproszeń do ankiet
 • odpowiadaj na każde zaproszenie do ankiety – najszybciej jak to możliwe (ich dostępność jest ograniczona czasowo lub ilościowo),
 • jeżeli to możliwe, aktualizuj swój profil panelisty,
 • zapraszaj innych ludzi do wypełniania ankiet poprzez specjalny link afiliacyjny
 • zlecaj wypłatę wynagrodzenia, jak tylko osiągniesz wymagany próg,
 • jeżeli dany serwis ankietowy oferuje jeszcze dodatkowe sposoby zarabiania, staraj się z nich korzystać.

Jak więc widać, praktycznie każdy student może zarabiać na ankietach online. Wystarczy trochę chęci, wolnego czasu i sprzęt z dostępem do internetu.

Taka praca może być bardzo dobrym sposobem na dodatkowe pieniądze w portfelu studenta, który zazwyczaj przecież nie pęka w szwach.

Pamiętaj, że pieniądze zarobione w zagranicznych serwisach, możesz wymienić online po atrakcyjnych kursach, służy do tego kantor internetowy.